Jesienią, kiedy słońce grzeje, a wiatr przeszywa do szpiku kości, ogarnia nas specyficzna melancholia. Wspominamy tych, którzy odeszli, a często odczuwana chandra przeszkadza w twardym stąpaniu po ziemi. Przez roztargnienie możemy zapomnieć o tym, aby kupić odpowiednio wiele wkładów do zniczy - zawsze jest ich zbyt mało lub zbyt dużo. Co zrobić, jeśli Wszystkich Świętych już za nami, a znicze wciąż stoją w reklamówce z zakupami? Przedstawimy parę kreatywnych pomysłów ich wykorzystania.
Wkłady do zniczy w dekoracji wnętrz
Znicze to źródło światła i świetny element dekoracyjny. Będą klimatycznym dodatkiem zwłaszcza podczas Halloween czy Andrzejek. Na rynku dostępne są różne rodzaje w wielu kształtach i kolorach, jak na przykład wkłady do zniczy Bolsius. Przyjrzyjmy się, z jakich składników zwykle się składają, ponieważ to od tego zależy cały efekt:
- Wkłady z parafiną - klasyczne i eleganckie, potrafią płonąć przez długi czas.
- Wkłady z olejem - charakteryzują się naturalną wonią, ich płomień jest stabilniejszy niż w przypadku klasycznych wkładów woskowych.
- Wkłady LED - bezpieczne i energooszczędne. Mogą tworzyć efekt migoczącego płomienia, a niektóre modele zmieniają kolor światła.
Warto wziąć pod uwagę miejsce postawienia wkładu, bo wpłynie to na bezpieczeństwo i pomoże uzyskać ciekawy efekt. W pomieszczeniach o niskim suficie znicze umieszczone na stołach lub półkach dodadzą głębi i wydłużą optycznie przestrzeń. Bardziej dyskretne może być ustawienie wkładów do zniczy na parapecie. To doskonały sposób na ozdobienie okna, a w zestawieniu z uschniętym kaktusem nada upiornego - lub groteskowego - charakteru. Z kolei zakochane pary, które lubią dreszczyk emocji mogą wypróbować romantycznej kąpieli przy zniczach. Gwarantowane przełamanie rutyny w związku.
Znicze jako element imprezy
Za nami straszne Halloween, przed nami tajemnicze Andrzejki. Czy to czas duchów, czy wróżb, klimatyczne tło zawsze mnoży radość z zabawy. Oto parę pomysłów na wykorzystanie zniczy podczas takich okazji:
- Lampiony duchów - Jeśli znudziły ci się dynie, umieść znicze w słoikach ozdobionych zębami i oczami potworów. Płomień ożywi namalowane monstra.
- Upiorna niespodzianka - Propozycja dla bardziej zaangażowanych. Przygotuj dowolną halloweenową grę lub zaplanuj czas, w którym zaczniecie opowiadać straszne historie. Zapal znicze odpowiednio wcześniej. Jeśli dobrze rozegrasz czas imprezy, ogień zacznie gasnąć w momencie, kiedy będziesz opowiadać o upiorach nawiedzających stary indiański cmentarz. Polecamy użyć wkładów z woskiem, takich jak wkłady do zniczy Bolsius, które na etykiecie mają określony czas płonięcia.
- Wróżby z zniczy - Lanie wosku to najpopularniejsza andrzejkowa tradycja. Jeśli uważasz, że lanie wosku z garnka jest passe, wypróbuj roztopienia tego ze zniczy.
Podsumowując, wkłady do zniczy wydają się jednorazowym produktem, ale w połączeniu z kreatywnością mają duży potencjał. Czy to dekoracja wnętrz, czy wykorzystanie podczas imprez, mogą okazać się świetną odskocznią od standardowych rozwiązań. Kreatywność nie zna granic, dlatego życzymy jak najlepszej zabawy w wykorzystywaniu ich w zaciszu własnego domu.