Jak zablokować numer? – proste triki
Informacje Bartłomiej Juszczak - 16-06-2020

Jak zablokować numer? – proste triki

Chyba każdy z nas spotkał się nie raz z natarczywymi wiadomościami, telefonami czy osobami. Gdy reklamy nie dają spokoju warto dowiedzieć się jak zablokować numer, by raz na zawsze uwolnić się od tych telefonicznych natrętów. Jest kilka aplikacji, które można wykorzystać w tym celu. My będziemy mieć odpoczynek od ciągłych telefonów i smsów, a napierający marketer usłyszy dźwięk odrzucenia połączenia,  ponieważ nawet go nie usłyszymy. Jak więc zatem tego dokonać?

Jak zablokować numer? – sprawdź swój telefon i jego funkcje

Niektóre telefony mają już odrębną, własną funkcję blokowania połączeń, których nie chcemy otrzymywać. Gdy zastanawiamy się jak zablokować numer, najlepiej na początku wejść w ustawienia połączeń i sprawdzić, czy telefon nie posiada tego typu opcji. Większość telefonów z Androidem czy systemem iOS7 jest wyposażonych w tego typu rozwiązanie.

Jak zablokować numer? – proste triki

Blokowanie za pośrednictwem aplikacji w systemie Android

Gdy telefon nie posiada własnej opcji blokowania numerów warto w takiej sytuacji skorzystać z możliwości jakie płyną z różnych aplikacji, znajdujących się w sklepie Google Play. Jedną z takich aplikacji jest Calls Blacklist. Aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż służy ona do blokowania numerów. Wymaga ona jedynie dodania listy numerów, od których nie chcemy otrzymywać żadnych wiadomości i połączeń. Gdy numery z tej listy będą próbowały nawiązać z nami połączenie po prostu usłyszą dźwięk odrzucenia rozmowy, a my nic już nie będziemy musieli już robić. W przypadku wiadomości, zostaną one zapisane w pamięci aplikacji i będą możliwe do odczytu, jednakże nie będą trafiały już one do skrzynki z pozostałymi smsami. Podczas ich przychodzenia telefon nie informuje w żaden sposób o ich pojawieniu się. Pojawia się tylko notyfikacja w górnym pasku smartfonu. Występuje możliwość usunięcia tego powiadomienia.

Kolejną aplikacją jest Czarna lista. Wystarczy ulokować niechciane numery w czarnej liście i już nie zajmować sobie głowy telefonami i wiadomościami od tych osób. Aplikacja umożliwia dokonanie wyboru czy blokowane są tylko połączenia czy wiadomości albo jedne i drugie. Jest to bardzo przyjazna aplikacja cechująca się funkcjonalnym interfejsem. Ponadto, posiada także funkcję wysyłania SMS’a w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie rozmawiać w danym momencie.

Jak blokować numery w systemie iOS?

Większość urządzeń z systemem iOS posiadają funkcję blokowania połączeń i wiadomości. Występują trzy sposoby blokowania. Pierwszy z nich odbywa się przez aplikację FaceTime lub drugi przez telefon, gdzie należy przejść do ostatnich/ulubionych, wybrać osobę, którą chcemy zablokować i wybrać opcję „Blokuj tę osobę”, a następnie „Blokuj kontakt”.

Blokowanie może odbyć się także w wiadomościach poprzez wybranie osoby, którą chcemy zablokować, wybrać ikonę w prawym górnym rogu oraz wejść w „Informacje”. Jeśli dana wiadomość ma kilku odbiorców trzeba z listy wybrać tą osobę, którą planujemy zablokować. Nacisnąć opcję „Blokuj tę osobę”, a kolejno „Blokuj kontakt”.