Mydło naturalne i jego właściwości dla skóry
Porady Sławomir Sochaj - 21-09-2020

Mydło naturalne i jego właściwości dla skóry

Produkty pozbawione wszelkiego rodzaju ulepszaczy, sztucznych barwników i konserwantów są obecnie na wagę złota. Społeczeństwo woli ponieść wyższy koszt, ale otrzymać w zamian produkt wysokiej jakości, stworzony z troską o środowisko naturalne. Coraz częściej stawiamy na wytwarzane ręcznie przedmioty i tym samym wspieramy polskie rękodzieło. Jednym z przykładów jest mydło naturalne, do którego produkcji nie wykorzystuje się żadnych chemicznych produktów.

Mydło naturalne i jego właściwości dla skóry

Główne zalety naturalnych mydeł

Pierwszą zaletą jest oczywiście wytwarzanie mydła naturalnego z półfabrykatów najwyższej jakości. Najczęściej powstają w niewielkich pracowniach, w których rękodzielnik nie tylko pracuje nad nowymi produktami. Podczas tych wszystkich czynności musi wykazywać się wiedzą oraz ogromnymi pokładami cierpliwości. Dlatego mydło naturalne powstające w takich miejscach powinno zostać docenione, gdyż tworzy się je z pasji. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, iż jest to niewielka kostka natury, którą stosujemy w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Dzięki takiemu produktowi w naszych domach na stałe mogą zagościć nowe przyzwyczajenia w myciu rąk, twarzy i innych części ciała. Skóra zyskuje odświeżenie i blask, którego czasami jej brakuje, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Każdy powinien zaopatrzyć się w mydło naturalne handmade, zdecydowanie jest to doskonały prezent na każdą okazję dla bliskiej osoby. Zapakowane w piękny i elegancki sposób mydełka z całą pewnością urzekną każdego, kto je otrzyma. Oczywiście wybór oferowany przez polskich rękodzielników jest ogromny, dlatego można się sugerować na przykład nutami zapachowymi, czy kolorystyką. Ciekawym pomysł stanowi mydło naturalne miodowe o właściwościach nawilżających i odżywczych – skóra już nigdy nie ulegnie wysuszeniu.

Czy warto zakupić mydło naturalne?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – oczywiście, że tak. Na poparcie tego stwierdzenia wystarczy zapoznać się ze składem poszczególnych produktów. Wszystkie receptury zawierają wyłącznie najwyższej jakości składniki i takie, których działanie jest porównywalne do tego, które zapewnia pobyt w SPA. Dobrze skomponowane mydło naturalne powinno być doceniane przez każdego, ponieważ nie tylko dogłębnie nawilża, ale również oczyszcza twarz i ciało. Niektóre egzemplarze, na przykład mydełko jedwabne, poza właściwościami wspomnianymi powyżej wyróżnia się bardzo puszystą pianą. Może być zatem używany do kąpieli, gdyż zregeneruje nawet uszkodzony naskórek i uelastyczniają go. Takie naturalne mydło jest polecane głównie dla właścicieli skóry wrażliwej, delikatnej i narażonej na wysuszenie. Warto pokusić się także o zakup mydła o aromacie czekolady belgijskiej i cynamonu, już sam zapach mówi wiele dobrego o produkcie. Ciemna czekolada znana jest z dużej zawartości przeciwutleniaczy, które zapobiegają wytwarzaniu wolnych rodników. Koi, zmiękcza i nawilża skórę na całym ciele, a zawartość kakao jest pomocne w spalaniu tłuszczu. Tak naprawdę każde ręcznie wykonane mydło ma nieporównywalnie lepszy skład od tych dostępnych w drogeriach.