To, że na rozmowę kwalifikacyjna należy ubrać się w sposób elegancki wiedzą niemal wszyscy. Na tę okazje należy wybrać strój w stonowanych kolorach. Nasz ubiór powinien być uzależniony od stanowiska pracy, o które się staramy. Przy wyborze odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną warto pamiętać o prostej zasadzie, że zawsze lepiej iść ubranym zbyt elegancko niż zbyt „na luzie”. Nieodpowiedni strój może, bowiem zmniejszyć nasze szanse na wymarzoną pracę. Według przeprowadzonych badań, rekruterzy oceniają kandydata w sposób podświadomy już po pierwszych 10 sekundach spotkania, dlatego właściwie dobrany strój ma tak duże znaczenie.
Jaki strój na rozmowę kwalifikacyjna powinna wybrać kobieta?
Jeżeli kobieta wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną do korporacji, biura lub banku powinna założyć tak zwany strój biznesowy. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się kostium lub garsonka. W przypadku garsonki należy zwrócić uwagę na długość spódnicy, nie może być ona za krótka. Najbezpieczniejszym krojem jest bez wątpienia spódnica ołówkowa. Do ważnych elementów ubioru stroju biznesowego należą również: koszula, buty i rajstopy. Koszula musi być idealnie skrojona, najlepiej, aby była wykonana z jednolitego materiału, buty powinny być eleganckie, najlepiej zdecydować się na takie, które zakrywają palce i są na średniowysokim obcasie. Pamiętajmy również o tym, że na tego typu rozmowie niedozwolone są rajstopy we wzory.
Jaki strój na rozmowę kwalifikacyjna powinien wybrać mężczyzna?
Dla mężczyzny najlepszą opcją na rozmowę kwalifikacyjną jest bez wątpienia garnitur. Pamiętajmy o tym, że nie może być on wygnieciony ani zmechacony. Warto zdecydować się na klasyczny krój w stonowanym ciemnym kolorze. Koszula powinna być odpowiednio dopasowana, a krawat należy wybrać w jednolitym kolorze, który będzie ciemniejszy od koszuli. Ważnymi elementami są również właściwie dobrane eleganckie buty oraz skarpetki w kolorze dopasowanym do stroju. Z biżuterii warto założyć jedynie zegarek, spinki do mankietu i obrączkę.