Jaką długość sukienki powinna wybrać niska kobieta?
Lifestyle Aneta Jamroży - 06-05-2020

Jaką długość sukienki powinna wybrać niska kobieta?

Na temat sukienek dla niskich kobiet istnieje wiele mitów, takich jak np. to, że niewysokie panie nie powinny nosić sukienek midi czy maxi. Czy zatem naprawdę niskie osoby nie powinny zakładać tego typu kreacji?

Sukienka maxi dla niskiej osoby.

Sukienka powinna być odpowiednio dopasowana nie tylko do figury danej kobiety, ale także do jej wzrostu. Wiele osób twierdzi, że wysokie panie mają ułatwione zadanie, co do wyboru długości sukienki, ponieważ mogą pozwolić sobie zarówno na kreacje maxi, jak i mini i jedyne, na co muszą zwrócić uwagę to właściwy dobór butów. Ale jak się okazuje sukienki typu maxi to również doskonałe rozwiązanie także dla niskich kobiet. Dlaczego? Ponieważ mogą one wręcz wydłużyć sylwetkę, należy tylko właściwie je dobrać. Dobrze byłoby gdyby sukienka typu maxi przeznaczona dla niskiej osoby była jednokolorowa i nie posiadała zbyt mocnego odcięcia w tali. Dla niskich kobiet zalecane są także sukienki z rozcięciem od dołu. Należy przy tym zaznaczyć, że niezastąpionym elementem takiej kreacji są buty na wysokim obcasie, które potrafią dodać kilku ładnych centymetrów.

Jaką długość sukienki powinna wybrać niska kobieta?

Na jaki krój sukienki midi powinny zdecydować się niewysokie kobiety?

Odpowiedni krój sukienki midi sprawi, że będzie się ona znakomicie prezentowała nawet na niskiej osobie. W tym przypadku podobnie jak przy sukienkach maxi należy zdecydować się na jednokolorową kreację. Jakich sukienek midi powinny unikać niskie kobiety? Szczególnie tych, które dzielą kreacje na dwie połowy oraz tych w poziome paski czy też dużą kontrastową kratkę. Przy niskim wzroście dobrze sprawdzą się sukienki, które posiadają zakładane dekolty lub dekolty szpic. Idealnym wyborem okażą się z pewnością sukienki rozkloszowane i trapezowe. Niewysokie osoby mogą pozwolić sobie na tego typu sukienki zarówno w długości do kolan, jak i do połowy łydek, a także w wersji mini, która jak powszechnie wiadomo w połączeniu z butami na obcasie lub koturnie jest wręcz idealna dla niskich kobiet. Tak, więc warto zapamiętać, że niskie osoby mogą zdecydować się na każdą długość sukienki, należy jedynie odpowiednio dobrać jej krój, wzór i kolor.