Od czego zacząć naukę tańca? 
Lifestyle Marta Nowak - 19-01-2021

Od czego zacząć naukę tańca? 

Muzyka łączy pokolenia, a taniec rozgrzewa zmysły. Bujanie się w rytm dźwięków uspokaja, poprawia nastrój, pozwala uwolnić drzemiące w nas emocje. Regularne tańczenie sprawia, że możemy cieszyć się zdrową, szczupłą sylwetką. Od czego zatem rozpocząć swoją przygodę z tańcem, by na parkiecie poczuć się jak Baby z Dirty Dancing? Aby ziścić swoje marzenia i osiągnąć cel, najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs tańca w Krakowie!

Chcesz tańczyć? Jaki jest tego powód?

Jeśli obudziła się w Tobie chęć tańczenia lub stwierdziłeś, że w końcu nadeszła pora, by na imprezach nie podpierać ścian, to kurs tańca w Krakowie jest dla Ciebie świetnym pomysłem! Dobrze jednak, wiedzieć dlaczego chcesz zapisać się na lekcje tańca - czy jest to spowodowane brakiem śmiałości na parkiecie, chęcią nauczenia się profesjonalnego tańca, czy po prostu masz w sobie tyle energii i wolnego czasu, że potrzebujesz się po prostu wytańczyć! Podejmując decyzję o kursie tańca w Krakowie, warto przedstawić swoje oczekiwania przyszłym instruktorom - nauczycielom. Takie wskazówki na pewno okażą się pomocne w czasie zajęć. 

Od czego zacząć naukę tańca? 

Rodzaj tańca dopasowany do rodzaju imprezy

Od pewnego czasu możemy zauważyć sporą poprawę umiejętności tanecznych osób bawiących się w klubach. W wielu przypadkach jest to spowodowane uczęszczaniem na lekcje tańca. Nawet kilka lat wstecz sytuacja na danceflorze wyglądała niezbyt ciekawie - panowie nie wiedzieli, co robić na parkiecie i czuli się skrępowani, natomiast panie nadrabiały naturalnym wdziękiem. Problem niestety pojawia się, gdy pan prosi panią do tańca, a tu klops! Żadne z nich nie zna nawet podstawowych kroków. I teraz pojawia się myśl “jak dobrze byłoby umieć tańczyć!” Na kursie tańca w Krakowie poznasz nie tylko podstawowe kroki, ale również zdecydujesz, w którym rodzaju tańca czujesz się najlepiej. Możesz wybrać techniki streetowe, sceniczne, a może idealne dla Ciebie okażą się gorące rytmy takie jak salsa. Wybór należy do Ciebie.

Na kursie tańca w Krakowie poznasz taniec użytkowy, czyli taki, który sprawdzi się na różnego rodzaju imprezach. Jego głównymi zaletami są: prostota i możliwość zatańczenia go do każdej muzyki liczonej na 2. 

Tańcem użytkowym jest Disco Samba, Disco Fox (2 na 1) oraz Modern Jive. Na kursie tańca w Krakowie podstawowym celem jest nauczenie prowadzenia panów, jak robić to w odpowiedni sposób, a panie - jak na takie prowadzenie reagować. Kiedy zapanujemy nad tymi rzeczami, przechodzimy do swobodnego miksowania kroków w trakcie tańca. 

kurs tańca w Krakowie pozwala nauczyć się profesjonalnego tańca towarzyskiego. Każdy może tańczyć, zależy to jedynie od Twoich chęci, rąk i nóg oraz dydaktycznych umiejętności instruktora. 

Na kursie tańca w Krakowie poznasz nie tylko podstawy prowadzenia, ale także poprawisz postawę swojego ciała i zyskasz poczucie rytmu. Zdobywając umiejętności taneczne będziesz mógł odnaleźć się w każdej sytuacji na parkiecie. 

Istnieje tysiące powodów, aby tańczyć! Taniec to dla pewnych osób sposób na spędzanie wolnego czasu i forma relaksu. Wycisza emocje i uspokaja umysł. Nasze zdolności taneczne możemy zaprezentować podczas imprez, wesel, czy oldschoolowych dancingów. Umiejętność poruszania się w rytm muzyki sprawi, że w oczach płci przeciwnej możemy stać się bardziej atrakcyjni.