Etui Kindle Paperwhite - trudny wybór
Zakupy Monika Miller - 03-05-2022

Etui Kindle Paperwhite - trudny wybór

Zakup czytnika ebooków to zdecydowanie dobra inwestycja, najczęściej długoletnia. Urządzenie można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, ale chcąc być w pełni spokojnym wskazane jest odpowiednie zabezpieczenie czytnika. Najlepiej sprawdza się do tego etui – w pełni dopasowane do konkretnego modelu przedmiotu.

Etui Kindle Paperwhite - trudny wybór

Jakie etui Kindle wybrać?

Dedykowane etui Kindle Paperwhite ma za zadanie ochronić urządzenie przed szkodami spowodowanymi upadkiem lub porysowaniem wyświetlacza. Warto zdecydować się na model, który poza zaletami wizualnymi posiada dodatkowe funkcje, na przykład automatycznego wybudzania. To rozwiązanie jest pożyteczne na przykład wówczas, gdy spieszymy się do wyjścia, wystarczy tylko zamknąć etui. Odpowiednio dopasowane etui kindle paperwhite powinno mieć wycięte otwory na wszystkie złącza, tak aby na przykład podłączenie ładowarki nie wymagało zdejmowania całego pokrowca. Ponadto każde profesjonalne etui ma wygodne zapięcie magnetyczne, zabezpiecza ono urządzenie przenoszone w torbie, czy plecaku. Oczywiście spośród wszystkich dostępnych modeli etui Kindle Paperwhite występuje w wielu różnych kolorach i wzorach. W ten sposób można ozdobić swój czytnik, zapewnia się zatem nie tylko ochronę, ale i ciekawy, designerski wygląd. To jednak nie koniec funkcji, jakie posiadają pokrowce na czytniki ebooków. Niektóre z nich noszą dodatkową nazwę origami, czyli służy do podpierania urządzenia podczas czytania książki elektronicznej. Aby mieć takie udogodnienie wystarczy otworzyć pokrowiec i postawić całość na stole, czy biurku. Nie ma zatem potrzeby trzymania czytnika cały czas w dłoniach.

Cechy dobrego etui na czytnik ebooków

Większość etui Kindle Paperwhite zapewnia przechowywanie urządzenia nawet w niewielkiej torbie, czy plecaku. Przy wyborze należy się sugerować także sztywnością plecków, klapki oraz ogólną wytrzymałość produktu na niekorzystne warunki. Tylko to daje gwarancję, że jakiekolwiek wstrząsy, pęknięcia, zarysowania nie będą miały miejsca. Jest to o tyle ważny czynnik, że zaniedbanie w tym aspekcie może narazić właściciela czytnika na bardzo wysoki koszt naprawy. Etui Kindle Paperwhite to często modele smukłe i lekkie, popularnością cieszą się między innymi te z silikonowym tyłem i twardą klapką. Jak więc widać zabezpieczenie czytnika ebooków jest szalenie ważne, właściwie takie wyposażenie powinno się kupić równocześnie z urządzeniem. Zwłaszcza w przypadku, gdy ma być od razu używane. Nie jest to na tyle duży wydatek, aby sensowna była rezygnacja z niego, na szali znajduje się realne zabezpieczenie czytnika. Jakiekolwiek urządzenie elektroniczne wymaga ochrony, w końcu zawsze może spaść, uszkodzić nie tylko wyświetlacz, ale i inne podzespoły wpływające na funkcjonowanie czytnika. Na pierwszym miejscu przy wyborze liczy się funkcjonalność, wygląd zewnętrzny jest dalszym kryterium, z pewnością nie najważniejszym. Etui Kindle Paperwhite można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, pierwsza opcja pozwala na sprawdzenie, czy pasuje pod względem wymiarów.