Róże – ulubienice wielu kobiet
Lifestyle Sławomir Zubek - 23-03-2021

Róże – ulubienice wielu kobiet

Róża uznawana jest za królową wszystkich kwiatów. To one są najczęściej pożądane przez osoby płci żeńskiej. Róża symbolizuje wieczną miłość i pożądanie, nic więc dziwnego, że wzbudza tyle emocji dla obdarowanej kobiety. Ponadto to kwiat o niezwykle pięknym wyglądzie oraz wyjątkowym zapachu. Róże wiązane są z kobietami już od wielu lat. Pierwsze wspomnienia o niej można spotkać w mitologii greckiej. Czy istnieje zależność między ilością róż, a okazją na którą chcemy ją wręczyć?

Ilość róż i ich znaczenie

Decydując się na zakup róży powinno się mieć świadomość tego, co oznaczają. Symboliczna jest ilość kupowanych róż. Jeśli planujemy oświadczyć się ukochanej kobiecie najlepiej kupić 108 róż. W momencie chęci udowodnienia bezgranicznej miłości należy postawić na 99 róż. 50 róż oznacza miłość bez żadnych granic, a 33 róże są wyrazem głębokiego uczucia. Szczere intencje wyrażą róże w ilości równej 20. Deklaracja chęci rozpoczęcia wspólnej relacji równa jest 12 róż. Jeśli nie mamy pewności co do ilości róż warto posiłkować się pomocą osób, pracujących w kwiaciarniach czy punktach florystycznych. Z ich pomocą nie wystawimy się na śmieszność.

Róże – ulubienice wielu kobiet

Kolorystyka róż i ich symbolika

Najbardziej znaną i powszechną różą jest ta w kolorze czerwonym. Jest zarezerwowana dla osób zakochanych, wręczając różę w tym kolorze deklarujemy własne uczucia i miłość. Czerwona róża oznacza mocne uczucie i przywiązanie. Kobieta obdarowana tą różą posiada pewność, że jest uwielbiana przez mężczyznę w każdym aspekcie – zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

Jasna bądź biała róża symbolizuje lojalność, szacunek oraz czystość, stąd często wybierana jest przez przyszłe panny młode do swych bukietów. Biała róża doskonale pasuje do młodzieńczej miłości, gdyż jest oznaką zainteresowania młodego mężczyzny wobec osoby młodej damy.

Spotykane są również żółte róże. Są one wyrazem zrehabilitowania się za zdradę bądź pewne podejrzenia z nią związane. Doskonale nadaje się również w momencie, gdy chcemy złożyć gratulacje za osiągnięty sukces. Delikatniejszy jej odcień zyskuje miano róży herbacianej, która jest symbolem przyjaźni oraz gotowości na zrobienie kroku naprzód w danym związku.

Najbardziej uniwersalnym kolorem róż są te w odcieniu różowym. Tutaj należy zwracać uwagę na dokładną tonację różu. Jasnoróżowa róża oznacza zachwyt nad wyglądem zewnętrznym kobiety. Ciemnoróżowe kwiaty są oznaką wdzięczności. Świetnie wpisuje się jednocześnie na pierwszą randkę, jak i rocznicę ślubu.

Kwiaty wyrażają więcej niż tysiąc słów

Kwiaty są wyrazem własnych uczuć. Jest to szczególnie istotne dla płci pięknej. Wynika to ogromnego pragnienia bycia docenioną i zauważaną przez ukochanego. Kobiety, które mają świadomość bycia kochaną posiadają znacznie wyższą samoocenę. Dowartościowana kobieta czuje się piękna i prezentuje znacznie lepsze samopoczucie. Kwiaty najczęściej są wręczane kobietom na rocznicę ślubu, urodziny, imieniny, Dzień Kobiet czy Walentynki.

Partnerem artykułu są https://www.rozeogrodowe.pl.