Jak aktywnie spędzić wakacje?
Porady Kamila Nawrocka - 08-10-2020

Jak aktywnie spędzić wakacje?

Wakacje to beztroski czas, w którym można odpocząć, ale i przeżyć coś niezapomnianego. Kwestia tego, czy lubimy odpoczywać w bardziej pasywny sposób, leżąc na plaży, czy nieco bardziej aktywnie, doświadczając czegoś, czego jeszcze nigdy dotąd nie mieliśmy okazji przeżyć. Osoby, które lubią dostarczać sobie codziennie adrenalinę będą poszukiwać nowych wyzwań, aktywności i ciekawych atrakcji, znajdujących się w miejscu, do którego udali się na urlop niezależnie czy są to góry, morze czy miasto. Jakie zatem aktywności mogą uprawiać osoby, pragnące dużej dawki adrenaliny? Odpowiedzią na to pytanie może być skok spadochronowy w Tandemy Kraków czy też Kitesurfing.

Skok spadochronowy w Tandemy Kraków, czyli sposób na wakacje w mieście

Osoby, które spędzają wakacje w mieście nie muszą się nudzić. Doskonałym przykładem aktywności jest np. skok spadochronowy w Tandemy Kraków. Skok ten wykonywany jest z wysokości 4000 metrów wraz z instruktorem, do którego jest się podpiętym. To okazja do przeżycia niezapomnianych wrażeń w otoczeniu doskonałych widoków oraz do poczucia ogromnej prędkości jaką jest 250km/h. Spadochron zostaje dopiero otwarty na wysokości 1800 m. Cały skok jest upamiętniony nagraniem wykonywanym przez skoczka, który spada obok pary w tandemie, co jest doskonałą pamiątką na całe życie. Skok kończy się miękkim lądowaniem i wręczeniem pamiątkowego dyplomu oraz nagrania ze skoku. Do skoków tandemowych nie trzeba spełnić żadnych warunków, niepotrzebne są badania lekarskie ani specjalne ubezpieczenia. Każdy skok poprzedzony jest krótkim szkoleniem naziemnym. To, co jest również godne uwagi, że skoki te mogą wykonywać również osoby niepełnosprawne.

Jak aktywnie spędzić wakacje?

Skok tandemowy w górach

Możliwe jest doświadczenie skoków spadochronowych w niezwykłych i bardziej ekstremalnych warunkach, jakich doświadczyć można w górach – Tatrach bądź Beskidach. Jest to jedyna okazja w trakcie nabierania wysokości do podziwiania piękna polskich gór. Skok wykonuje się nad górami, a następnie dolatuje się na spadochronie nad lotnisko. Widoki w trakcie tego przeżycia zapierają dech w piersiach.

Wakacje nad wodą

Coraz bardziej popularne stają się sporty ekstremalne, a wakacje są doskonałą okazją do nauczenia się pływania na kitesurfingu czy wakeboardzie. To kompilacja zarówno sportu jaki i wypoczynku, gwarantująca niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. To sporty idealne dla osób, kochających wodę, wiatr i słońce. Po kilku godzinach z instruktorem można samodzielne szlifować swoje umiejętności na wodzie. Ważne by posiadał on ważny certyfikat wydany przez Polski Związek Kiteboardingu bądź niemiecki VDWS. Doświadczony instruktor jest gwarancją, że zostanie się odpowiednio i przede wszystkim bezpiecznie wyszkolonym, by móc uprawiać ten sport. Podobnie jest wakeboardingiem. W Polsce sport ten najlepiej uprawiać od kwietnia do maksymalnie października, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Osoby, które zapalą się w ten sport mogą w pozostałych miesiącach doskonalić swe umiejętności w Turcji, Egipcie, Tajlandii czy Filipinach, gdzie znajdują się najlepiej przygotowane wyciągi do tego sportu.