Kryterium wyboru pościeli dla niemowlęcia
Porady Jan Kornacki - 13-07-2020

Kryterium wyboru pościeli dla niemowlęcia

Mały człowiek zaraz po urodzeniu skupia się na podstawowych czynnościach takich jak jedzenie oraz sen. Większość dnia przesypia, więc zasadna jest dbałość o to, na czym będzie spało, jaka pościel niemowlęca będzie odpowiednia czy typ materacyka. Najważniejsze jest to, by dziecku było komfortowo, ciepło oraz co najważniejsze, miało zapewnioną potrzebę bezpieczeństwa. Świadczy to o tym, aby zakup pościeli oraz innych gadżetów nie był przypadkowy, ale rozsądnie przemyślany i dokonany. 

100% bezpieczna pościel niemowlęca

Jak już wspomniano najważniejsze jest to, by pościel niemowlęca była dla dziecka bezpieczna. Chodzi o ty, by była wykonana w jak najlepszej jakości i materiałów. Najczęściej wybór pada na wysokogatunkową pościel z bawełny, która jest naturalna dla skóry maluszka, pozwala na przepływ powietrza, co sprawia, że dziecko nie będzie się pod nią pocić. Dobrą jakość można poznać również po tym, że po kilkukrotnym praniu pościel pozostaje niezmienna pod kątem materiału, kolorystyki i wielkości.

Kryterium wyboru pościeli dla niemowlęcia

Detale

Ważne znaczenie ma również to, czy dana pościel czy wkład pościelowy posiada właściwości antyalergiczne. Noworodki są bardzo delikatne, więc najlepiej zapewnić im okrycie, które jest antyalergiczne, antybakteryjne oraz umożliwia swobodny przepływ powietrza i nie uczula.

Przy zakupie pościeli bez wypełnienia warto zwrócić uwagę na wykończenie oraz zapięcia poszewek i pościeli. Najbezpieczniejsze są zamknięcia na tzw. zakładkę, czyli po prostu delikatny suwak. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko jest bezpieczne i nie grozi mu połknięcie tego typu elementów. Na rynku jednak coraz częściej można zakupić pościel z wypełnieniem, ponieważ nie posiadają żadnych zamków, nie wymagają dodatkowej pościeli, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste.

Wygląd pościeli

Najczęściej pierwszym kryterium wyboru jest wygląd danej pościeli. Wszystkim rodzicom zależy, by nowonarodzone dziecko było otoczone ładnymi rzeczami i przedmiotami, które są zgodne z ich preferencjami. Współcześnie, rodzajów, wzorów i kolorów pościeli jest pod dostatkiem. Każdy z pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie. Dla ułatwienia dostępne są gotowe zestawy, które szybciej pozwalają skompletować całą wyprawkę w niezbędne rzeczy do opieki i pielęgnacji niemowlęcia. Gdy łóżeczko znajduje się w pokoju rodziców, wówczas aranżacja niemowlęca dopasowywana jest do wystroju całej sypialni, by wszystko komponowało się w jedną całość. Świetnym rozwiązaniem są pościele dwustronne, które pozwalają na szybką zmianę dekoracji.

Rozmiar

Wiele rodziców staje przed dylematem dotyczącym rozmiaru pościeli. Eksperci zalecają, by w trakcie dokonywania tego wyboru sugerować się wiekiem swojej pociechy. Dla niemowląt najbardziej klasycznym rozmiarem jest kołdra w wymiarze 70x100cm, ponieważ będzie ona chroniła przed rozkopywaniem się i dziecku będzie się pod nią spało ciepło i komfortowo. Dla starszych dzieci, powyżej 1,5 roku warto zakupić nieco większy rozmiar 90x120cm albo 100x135cm.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - pościel niemowlęca dla Twojego dziecka.