Dlaczego warto wybrać lepszej jakości biustonosz?
Zakupy Agnieszka Szałańska - 27-10-2020

Dlaczego warto wybrać lepszej jakości biustonosz?

Dlaczego warto wybrać lepszej jakości biustonosz?

Zakupy damskiej bielizny są zawsze miłe, choć wiele kobiet oszczędza na biustonoszach oraz figach. Jest to duży błąd, ponieważ lepiej jest mieć kilka par biustonoszy dobrej jakości niż kilkanaście średniej klasy. Sprawdźmy, czemu dobrej jakości biustonosz jest taki ważny.
Dlaczego warto wybrać lepszej jakości biustonosz?

Dlaczego warto zapłacić więcej za biustonosz?

Dobrej jakości stanik o wiele lepiej podtrzymuje piersi. Ma często zbudowane dodatkowo fiszbiny lub pasek materiału pod biustem, dzięki któremu piersi odpowiednio się układają. Stanik nie może ugniatać biustu, ani sprawiać, że czujemy się w nim niekomfortowo. Również odpowiedniej wielkości miseczki, które są dobrze wyprofilowane sprawiają, że nasze piersi znacznie lepiej wyglądają. Dobrze dobrany stanik może sprawić, że nawet z biegiem lat nasz biust będzie wyglądał idealnie. Wiele pań korzysta nawet z rad brafitterki, by wybrać idealny model dla siebie. Tak dobrany stanik może przeżyć z nami wiele sezonów. Dodatkowo droższe staniki posiadają znacznie mocniejsze i lepiej zabudowane fiszbiny dzięki czemu nie mamy problemu z wychodzącymi fiszbinami. Również bardzo ważny jest materiał z biustonoszach. Znacznie lepszej jakości będzie koronka, czy bawełna, która często jest organiczna i sprawia ona, że nasza skóra może oddychać swobodnie. Nie podrażnia również skóry, dlatego alergiczki powinny wybierać biustonosze nieco droższe i lepszych firm. Często również marki zajmujące się produkcją bielizny, tworzą bardzo dobrej jakości szwy, które są płaskie i również nie podrażniają skóry.

Jakie rodzaje staników warto mieć w szafie?

Na pewni przyda nam się stanik sportowy, który znacznie lepiej zmniejsza wstrząsy, ma grubsze ramiączka i lepiej zabudowaną miseczkę, dzięki czemu nawet podczas biegania nasze piersi nie podskakują. Dodatkowo sprawdzi się również bardzo elegancki stanik o gładkiej strukturze np. bez koronki, z rozpinanymi ramiączkami lub możliwością obniżenia jego stanu. Nasz biust idealnie przytrzyma również bardotka oraz zabudowany stanik z fiszbinami.