Jak należy ubrać się na wesele jako gość?
Lifestyle Jan Kuciński - 06-05-2020

Jak należy ubrać się na wesele jako gość?

Wesele to idealna okazja do założenia odświętnego stroju, jednak kiedy otrzymamy zaproszenie na tą szczególną uroczystość to często zastanawiamy się, w co najlepiej się ubrać. Należy zauważyć, że nasz strój powinien zależeć od wielu czynników miedzy innymi takich pora roku czy styl, w jakim zorganizowane będzie wesele. Warto również zaznaczyć, że podstawową zasadą ubioru na wesele jest to, aby nasza kreacja nie przyćmiła sukienki panny młodej. Pamiętajmy również, że jeżeli w zaproszeniu został określony dress code to należy ubrać się zgodnie z nim.

Czego nie wypada założyć na wesele?

Według ogólnie przyjętych zasad na wesele nie wypada zakładać sukienek w kolorze białym, kremowym i ecru, ponieważ są one zarezerwowane dla panny młodej. Wyjątek o tej reguły stanowią osoby, które pełnia podczas uroczystości szczególne role i które sukienki w takiej barwie założą na wyraźną prośbę panny młodej.

Niektóre osoby również źle odbierają kreacje w kolorze czarnym, bowiem kolor ten wielu z nas kojarzy się z żałobą, a wesele to uroczystość radosna. Pamiętajmy również, że wesele to nie sylwester, dlatego lepiej wystrzegać się wyzywających sukienek z bardzo głębokimi dekoltami i z dużą ilością cekinów i ozdób. Jeżeli stawiamy na wygodę to pamiętajmy przy tym o doniosłości tego szczególnego wydarzenia i zdecydowanie unikajmy elastycznych sukienek oraz kreacji wykonanych z jeansu.

Jak należy ubrać się na wesele jako gość?

Co warto założyć na wesele?

Jeżeli na weselu będzie obowiązywał styl ubioru black tie wówczas panowie mogą pojawić się w garniturach bądź nawet w smokingach, a panie w wytwornych sukniach koktajlowych wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli nie obowiązuje nas dress code to warto wybrać kreacje, w której będziemy czuć się dobrze i swobodnie, a przy tym modnie i odświętnie. Dobrym pomysłem z pewnością okażą się ubrania wykonane z wysokiej jakości, eleganckich tkanin, które doskonale podkreślą doniosłość uroczystości. Jeżeli wybieramy się na wesele latem warto zdecydować się na kreacje wykonane z jedwabiu, muślinu czy szyfonu, zimą natomiast doskonale sprawdzi się welur lub aksamit. Do kościoła czy urzędu należy założyć odpowiedni żakiet, marynarkę czy bolerko, a w okresie elegancki płaszczyk oraz delikatny szalik.