Jakie miejsca warto odwiedzić będąc na rodzinnej wycieczce w Krakowie?
Podróże Sławomir Zubek - 16-03-2022

Jakie miejsca warto odwiedzić będąc na rodzinnej wycieczce w Krakowie?

Kraków to z całą pewnością miejsce, do którego warto zabrać swoją rodzinę. Jak powszechnie wiadomo w mieście tym można, bowiem podziwiać znane na całym świecie zabytki, które związane są z historią Krakowa i Polski. Należy jednak podkreślić, że to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać to miejsce za cel swojej podróży. Kraków ma do zaoferowania także bardzo wiele innych atrakcji. To właśnie tu odbywają się znane i lubiane krakowskie festiwale i inne godne zobaczenia wydarzenia kulturalne.

Znane i popularne zabytki i atrakcje w Krakowie i najbliższej okolicy

Kraków, czyli miasto tradycji i różnorodności to chętnie odwiedzane miejsce. O każdej porze roku można spotkać tu turystów z różnych regionów Polski i różnych zakątków świata. Zdecydowana większość turystów zwiedzanie Krakowa zaczyna od Rynku Głównego lub Wzgórza Wawelskiego. Tam, bowiem znajdują się najbardziej znane zabytki, z których słynie Kraków. Zobaczenie takich obiektów jak: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan, Zamek Królewski na Wawelu, Katedra Wawelska czy Smocza Jama to dla wielu osób punkt obowiązkowy na liście wycieczki do Krakowa. Miejsca w Krakowie, do których warto udać się będąc tu na wycieczce z rodziną to także: Park Jordana, kopiec Kościuszki, Planty Krakowskie, Muzeum Narodowe, Podziemia Rynku, dzielnica Kazimierz czy Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema. Należy jednak zauważyć, że i najbliższe okolice Krakowa posiadają miejsce, do których naprawdę warto się udać. Mowa tu miedzy innymi o: Kopalni Soli Wieliczka, Ojcowskim Parku Narodowym, Państwowym Muzeum Auschwitz- Birkenau czy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jakie miejsca warto odwiedzić będąc na rodzinnej wycieczce w Krakowie?

Wydarzenia kulturalne, na które dobrze jest się wybrać do Krakowa

W Krakowie zawsze dzieje się coś interesującego. Warto, zatem wiedzieć o tym, że aktualne wydarzenia oraz roczne kalendarium imprez kulturalnych w szybki i łatwy sposób sprawdzimy za pomocą strony internetowej karnet.krakowculture.pl. Za pomocą tego portalu możemy nawet stworzyć swoja własną listę wydarzeń, w których chcielibyśmy wziąć udział. Warto podkreślić, że ciekawych imprez kulturalnych odbywa się tu naprawdę wiele. Spektakle, wystawy, pokazy filmów, koncerty, wykłady literackie, spotkania z autorami, akcje czytelnicze, widowiska plenerowe, targi i kiermasze każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie w Krakowie odbywa się największe święto jazzu w Polsce, czyli Letni Festiwal Jazzowy, to tu możemy obcować ze sztuką w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych. Kraków znany jest również z Jarmarku Świętojańskiego, Konkursu Szopek Krakowskich, Festiwalu Off Camera, Festiwalu Misteria Paschalia czy też z Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Planując swój pobyt w tym mieście dobrze jest, więc sprawdzić, jakie wydarzenia kulturalne będą odbywać się w tym czasie w Krakowie. Na liście miejsc do odwiedzenia warto także zaznaczyć sobie takie obiekty jak: Pałac Potockich, Pałac Sztuki, Ośrodek Kultury, im. C.K. Norwida, Filharmonia Krakowska czy też Teatr Współczesny.