Jaki prezent kupić na komunię?
Porady Agnieszka Kuriota - 25-04-2022

Jaki prezent kupić na komunię?

Maj i czerwiec to miesiące kiedy w kościołach odbywają się sakramenty pierwszej komunii świętej. Jest to niezwykły dzień dla dzieci jak i dla rodziców i najbliższej rodziny. Do tego dnia przygotowania trwają długo, a to wszystko po to, by odpowiednio przeżyć ten dzień. Przed gośćmi również istnieje niełatwe zadanie, a mianowicie nakup prezentu. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić kilka pomysłów.

Coś od serca

Dzień pierwszej komunii świętej wiąże się z podarkami, które uświetnią ten dzień, a także sprawią, że dziecko będzie miało pamiątkę na dłuższy czas. Zazwyczaj dziadkowie bądź rodzice chrzestni w tym dniu chcą podarować dziecku coś wyjątkowego i od serca. Zazwyczaj na taką okazję wybierana jest biżuteria jak złoty łańcuszek z medalikiem, bądź różaniec. Na taką okazję często wybierany jest też specjalny egzemplarz pisma świętego. Będzie niesamowitą pamiątką po kilku latach bądź w dorosłym życiu. Aby był to prezent jeszcze bardziej osobisty, można dodać dedykację na pierwszej stronie. Wielu gości decyduje się na prezent w formie pieniędzy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na dodatek w formie kartki okazjonalnej z dedykacją i życzeniami, a w środku niej gotówka.

Jaki prezent kupić na komunię?

Inne formy prezentów

Zdecydowanymi faworytami wśród prezentów z tej okazji to prezenty materialne. Jakie? To już zależy od zasobności portfela, ale także zainteresowań dziecka. Jeżeli dziecko lubi jeździć na rolkach, a wiesz, że powoli wyrasta z poprzednich, możesz spokojnie sprawić jako prezent z okazji komunii. Zazwyczaj też prezentem jest rower. Kupiony może być przez chrzestnych, a mogą również inni goście się dorzucić. Częstymi prezentami są też sprzęty elektroniczne. Zazwyczaj kupowane są sprzęty muzyczne, dzięki którym dziecko może słuchać swojej ulubionej muzyki. Gdy dziecko interesuje się muzyką i uczęszcza na zajęcia z nauki gry na instrumencie, warto zwrócić się do rodziców z pytaniem, czy nie potrzebuje nowego sprzętu. Jak widzisz, pomysłów na prezent jest wiele i to, jaki wybierzemy, zależy od zasobności portfela oraz tego czym dziecko się interesuje.