Dekoracje Wielkanocne w 2021 roku
Lifestyle Julian Kalinowski - 27-03-2021

Dekoracje Wielkanocne w 2021 roku

Wielkanoc to wyjątkowe święta, na które przygotowujemy się już od Wielkiego Postu. Oprócz przygotowań duchowych, skupiamy się na generalnych porządkach, świątecznym menu i odpowiednich dekoracjach. Święta Wielkanocne kojarzone są z radością. To także święto związane z nadejściem wiosny. Te wydarzenia są inspiracją do stworzenia dekoracji wielkanocnych do własnego domu. W 2021 roku w ozdobach świątecznych królują całkiem nowe rozwiązania jak i te nawiązujące do dobrze znanych i klasycznych trendów. Jakie zatem dekoracje powinny zagościć w naszych domach na Święto Wielkiej Nocy?

Naturalne dekoracje wielkanocne

W tym roku obserwuje się kilka wyróżniających się trendów. Należy do nich samodzielne barwienie i zdobienie pisanek, własnoręczne stroiki wielkanocne zgodne z zasadą DIY, klimatyczne gniazdka na jajka czy wyjątkowo naturalne akcenty nawiązujące do matowej ceramiki. W tegorocznych dekoracjach wielkanocnych nie powinno zabraknąć wikliny, gałązek, suszonych roślin oraz świeżych wiosennych kwiatów takich jak tulipany, prymulki czy hiacynty. W dekoracjach warto zadbać również o naturalne akcenty takie jak gałązki wierzbowe z baziami, rzeżucha czy mech. Wszystkie ozdoby powinny zostać wykonane w pastelowej kolorystyce, w której króluje mięta, żółć, róż oraz lawendowy fiolet. Osoby, które pragną wykonać ozdoby w stylu skandynawskim powinny postawić na bardziej stonowane kolory takie jak biel, beż, łagodna szarość czy czerń.

Dekoracje Wielkanocne w 2021 roku

Ozdoby inspirowane Bożym Narodzeniem

Mimo, iż wydawać się to może zbyt kuriozalne to wiele dekoracji wielkanocnych i bożonarodzeniowych się ze sobą zaciera i utrzymane są w podobnej konwencji. Mowa tutaj o zawieszkach wielkanocnych w formie pisanek, które przypominają tradycyjne bombki. Wszystkie zajączki, kurczaki czy zające przypominają grudniowe zwierzęta takie jak choćby renifery. Tak jak dekoracje bożonarodzeniowe tak i w przypadku wielkanocnych ozdób występuje złoto, miedź, szarości i czernie. Bardzo popularne są dekoracje w formie ażurowych pisanek, które także nawiązują do ozdób choinkowych.