Zakupy biletów na wydarzenia kulturalne w Krakowie
Zakupy Agnieszka Szafrańska - 01-07-2022

Zakupy biletów na wydarzenia kulturalne w Krakowie

Jeżeli szukamy dobrych pomysłów na miłe spędzenie wolnego czasu to pamiętajmy o tym, że doskonałym rozwiązaniem może okazać się dla nas udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Miastem, które ma pod tym względem wiele do zaoferowania jest Kraków. Warto przy tym podkreślić, że w krakowskich imprezach kulturalnych chętnie uczestniczą nie tylko mieszkańcy, ale również turyści z innych części Polski, a także turyści z zagranicy. Kraków może się bowiem pochwalić licznymi słynnymi festiwalami. W jaki zatem sposób możemy nabyć bilety na krakowskie wydarzenia kulturalne?

KBF Bilety – co to za serwis? Jaka jest idea tego portalu?

Znaną krakowską instytucją kultury, która zajmuje się organizacją, promocją i współorganizacją wielu popularnych festiwali i wydarzeń kulturalnych jest Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF). Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym osobom udział w tego typu imprezach, KBF udostępniło specjalną platformę internetową, na której można dokonywać zakupów biletów i karnetów. Ponadto za pomocą tej strony można nawet wygenerować darmowe wejściówki na te z wydarzeń, które są wydarzeniami bezpłatnymi, ale mają ograniczoną liczbę wejść. Portal KBF Bilety to portal, który przybliża ludzi do sztuki. Na stronie tej odnajdziemy wszystkie aktywne wydarzenia oraz ich opisy. Warto więc znać ten adres. Należy podkreślić, że obcowanie z kulturą ma pozytywny wpływ na życie. Dzięki takim portalom jak KBF Bilety, każdy może mieć równy dostęp do kultury, zakup biletów przy wykorzystaniu tej strony jest naprawdę prosty i co ważne bezpieczny.

Zakupy biletów na wydarzenia kulturalne w Krakowie

O czym warto pamiętać podczas korzystania z tego portalu?

Ważną zasadą, o której powinniśmy pamiętać w przypadku pobierania darmowych wejściówek za pomocą strony KBF Bilety jest to, że jeżeli z jakiegoś powodu nie będziemy jednak mogli wziąć udziału w danym wydarzeniu to powinniśmy o tym poinformować Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym celu wystarczy wysłać maila na adres podany na stronie. Dzięki temu ktoś inny będzie mógł skorzystać z tego miejsca. Inną istotną kwestią jest to, że za zakupy na portalu możemy płacić korzystając z przelewów online lub za pomocą BLIKa, aby transakcja została zrealizowana musimy opłacić ją w czasie do 15 minut od złożenia zamówienia. Kolejną kwestią, o której warto pamiętać jest to, że bilety zakupione w ten sposób otrzymujemy w formie elektronicznej. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia możliwości dokonywania zakupów przy wykorzystaniu Internetu. Dzięki portalowi stworzonemu przez Krakowskie Biuro Festiwalowe nie musimy dojeżdżać do punktów stacjonarnych, które świadczą usługi sprzedaży biletów. Bilety na interesujące nas wydarzenie kulturalne możemy nabyć nie wychodząc z domu. Warto również wiedzieć o tym, że ciekawą opcją, która zyskała już wielu fanów jest także aplikacja o nazwie KBF: PLUS. Jest to forma specjalnego programu lojalnościowego, za pomocą którego można zbierać punkty wymienne na nagrody oraz zyskać pierwszeństwo w zakupie biletów na dane wydarzenia kulturalne.