Jesienne dekoracje do domu
Zakupy Agnieszka Maślona - 22-08-2022

Jesienne dekoracje do domu

Jesień to okres zmian. Po lecie pełnym aktywności i upału musimy wrócić do pracy; oznacza to spędzanie większej ilości czasu w domu. Dlatego chcemy, aby nasze środowisko domowe było jak najbardziej komfortowe, ale nie zawsze mamy na to czas i zasoby. Na szczęście wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, które potrafią wprowadzić jesienną atmosferę. 

Nastrojowe oświetlenie

Nie ważne, czy będzie to lampa sufitowa, czy lampa stojąca – warto zastanowić się, czy aby na pewno oświetlenie w Twoim ukochanym pokoju tworzy dobrą atmosferę. Lampy sufitowe zazwyczaj mają jedno główne zadanie – rozjaśnienie ciemnego pomieszczenia. Dopiero punktowe lampki lub wiszące kinkiety sprawiają, że pokój nabiera przytulnego charakteru. Dlatego na jesień warto postawić na komodzie czy szafce nocnej niewielką lampę stołową, która ociepli pokój, a także na pewno przyda się podczas spędzania długich wieczorów pod kocem i książką w ręce. 

Świece zapachowe

Świece zapachowe nie tylko tworzą kojącą atmosferę, ale także są sposobem na ukojenie nerwów za pomocą aromaterapii. Jednak podczas ustrajania mieszkania różnymi świeczkami trzeba pamiętać o ochronie mebli, na których je postawimy. Dlatego aby zapobiec ich zniszczeniu lub zalaniem woskiem, warto kupić dekoracyjne świeczniki, które nie tylko będą pełniły swoją ochronną funkcję, ale także będą dodatkowo zdobić pomieszczenie. Oprócz dużych zestawów, można też rozmieścić na stole podgrzewacze w osłonkach, które tworzą romantyczną atmosferę. 

Symbole jesieni w twoim domu

Ozdoby jesienne można także wykonać samemu lub po prostu przynieść z pobliskiego parku lub lasu. Zaaranżuj stroiki z dyni, żółtopomarańczowych liści, owoców jarzębiny lub innych roślin, które jesienią nabierają nasyconych barw. Do tego z pewnością przydadzą się uniwersalne wazony i donice, które można wykorzystać do skomponowania sezonowych bukietów, a zanim spadnie pierwszy śnieg także do wystawienia ich przed dom do ogrodu. 

Jesienne dekoracje do domu

Jesienne obrazy i ich piękno

Aby jeszcze lepiej poczuć klimat jesieni, można pokusić się o ozdobienie pomieszczenia jesiennymi  krajobrazami. Wysokiej jakości wydruk na szkle przedstawiający las w kolorach jesieni będzie formą dekoracji nie tylko na sezon, ale także sposobem na optyczne powiększenie salonu. Natomiast taki obraz powieszony w sypialni pomoże się wyciszyć i zrelaksować poprzez przywołanie na myśl błogiej atmosfery lasu.