Niezbędnik na rozmowę kwalifikacyjną
Porady Bartłomiej Juszczak - 24-10-2020

Niezbędnik na rozmowę kwalifikacyjną

Do rozmowy kwalifikacyjnej niewątpliwie trzeba się jak najlepiej przygotować. Warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę na temat firmy, do której aplikujemy, pewność siebie oraz pozytywne emocje. Muszą być one wyczuwalne przez potencjalnego pracodawcę. W ten sposób zyskujemy uznanie ze strony osoby przeprowadzającej rekrutację.

Niezbędnik na rozmowę kwalifikacyjną

Przedmioty, które powinniśmy zabrać na rozmowę kwalifikacyjną

Wszystkie pozostałe kwestie są jak najbardziej ważne. Jednak to nie wystarczy, bowiem z praktycznego punktu widzenia niezbędne są jeszcze przedmioty pomocnicze. Pamiętanie o nich świadczy o dobrym przygotowaniu. Są to między innymi notes i długopis. Mogą okazać się przydatne, gdy okaże się, że zostaniemy zaproszeni na dalszy etap rekrutacji. W związku z dużymi ilościami stresu, można zwyczajnie zapomnieć o ustalonych terminach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie notatek. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, nie tylko potencjalny pracodawca może zadawać pytania. Warto również przygotować coś od siebie. Jest to oznaką zainteresowania i bardzo dobrze świadczy o osobie aplikującej na dane stanowisko. Ponadto dobrze jest wiedzieć jak najwięcej o potencjalnym pracodawcy.

Nie zapomnij o referencjach!

Na rozmowę kwalifikacyjną obowiązkowo należy zabrać swoje referencje. W przypadku zawodów o profilu artystycznym, mile widziane i profesjonalne będzie przyniesienie portfolio. W dobrym tonie jest pochwalić się zarówno swoimi osiągnięciami, jak i opiniami od wcześniejszych pracodawców. Udając się na rozmowę niezbędna jest zapamiętanie imienia i nazwiska osoby, która ma prowadzić rekrutację. Pozwoli to uniknąć niezręcznych sytuacji i ułatwi skierowanie kroków bezpośrednio do właściwej osoby. Warto mieć przy sobie oczywiście telefon komórkowy, by w razie potrzeby rekruter mógł się dodzwonić do kandydata, gdy zajdzie taka konieczność. Na koniec można dodać wzmiankę o przydatności chusteczek higienicznych, już niejedną osobę wybawiły z opresji. Poradzą sobie między innymi z wytarciem rozlanej wody.