Materac sprężynowy czy piankowy – który będzie lepszym wyborem?
Zdrowie Jan Kuciński - 16-05-2020

Materac sprężynowy czy piankowy – który będzie lepszym wyborem?

Materace sprężynowe to klasyczne rozwiązania, które goszczą w naszych sypialniach od wielu dziesięcioleci. W ostatnich latach coraz częściej ustępują jednak miejsca nowocześniejszym materacom piankowym, które są uznawane za lepsze i bardziej korzystne dla naszego zdrowia. Materace sprężynowe są jednak sporo tańsze, przez co wiele osób zastanawia się, czy jest sens dopłacać do zakupu droższego materaca piankowego. Sprawdźmy, co dobrego mają nam do zaoferowania materace sprężynowe i czym górują nad nimi akcesoria z pianek!

Nowoczesne materace piankowe i ich najważniejsze zalety

Materace piankowe są produkowane z wysokiej jakości materiałów, które są zróżnicowane pod względem elastyczności i odporności na odkształcenia. Ich szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie rodzaju podłoża do osobistych preferencji użytkownika, jego wagi, wzrostu oraz stanu zdrowia. Piankowe wypełnienie zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała oraz idealne dopasowanie sylwetki do powierzchni materaca. Gwarantuje to odpowiednie podparcie w czasie snu oraz pozytywnie wpływa na kręgosłup, mięśnie, stawy oraz krążenie krwi.

Atutem nowoczesnych materacy piankowych jest ich wysoka trwałość, doskonała wentylacja oraz właściwości antyalergiczne, które docenią szczególnie alergicy oraz osoby dbające o higienę i zdrowie podczas nocnego wypoczynku. Materace piankowe, w szczególności akcesoria wykonane z pianek termoelastycznych, zapewniają ponadto właściwą regenerację podczas snu, co docenią zwłaszcza osoby prowadzące stresujący i męczący tryb życia. Akcesoria tego typu to doskonała opcja dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa oraz problemy z krążeniem krwi, które będą efektywnie wspierały regenerację organizmu. Oprócz tego, materace piankowe są lekkie, przez co nie sprawiają problemów w transporcie. Jedyną ich wadą jest natomiast cena, która zwykle przewyższa koszt zakupu materacy sprężynowych.

Materac sprężynowy czy piankowy – który będzie lepszym wyborem?

Materace sprężynowe – najważniejsze cechy i korzyści z użytkowania

Materace sprężynowe to najbardziej klasyczny rodzaj akcesoriów do spania. Na ich zakup najczęściej decydują się zwolennicy tradycyjnych rozwiązań oraz osoby, które przez wiele lat korzystały z materaca sprężynowego oraz były zadowolone z jego użytkowania. W modelach tego typu podstawę stanowią sprężyny, które mogą być ze sobą połączone lub pracować niezależnie od siebie. Decydując się na zakup tego typu podłoża do spania warto jednak sprawdzić ilość sprężyn i wybrać materac, który posiada ich jak najwięcej. Zapewni to komfortowy sen oraz dobre podparcie dla sylwetki w czasie nocnego wypoczynku.

Nowoczesne, dobrej jakości materace sprężynowe będą doskonałym wyborem dla osób, które poszukują wygodnego i klasycznego rozwiązania do spania dostępnego w przystępnej cenie. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą akcesoria typu kieszeniowego lub multipocket, które posiadają wysoką elastyczność punktową, dobrze niwelują ruchy drugiej osoby oraz świetnie nadają się do użytkowania przez pary. Należy z kolei raczej wystrzegać się materacy bonellowych, które posiadają połączone ze sobą sprężyny i przez to są zdecydowanie mniej wygodne w użytkowaniu od materacy kieszeniowych.