Nowoczesne rozwiązania do łazienki
Porady Kazimierz Kalinowski - 17-05-2021

Nowoczesne rozwiązania do łazienki

Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania wykorzystywane we wnętrzach. Nowoczesność daje się we znaki nie tylko w salonie czy sypialni, ale także i we współczesnych łazienkach. Zastosowanie praktycznych udogodnień nie tylko zwiększa nasz komfort użytkowania zamieszkiwanych pomieszczeń, ale i także zaoszczędzają mnóstwo naszego cennego czasu. Jakie innowacyjne rozwiązania warto mieć w swojej łazience? Oto kilka przydatnych porad.

Inteligentne pomieszczenie łazienkowe

Współcześnie większość sprzętów, z których korzystamy na co dzień jest już zautomatyzowanych. Każdy z nas miał z pewnością do czynienia z terminem inteligentny dom. Warto pójść dalej i mieć świadomość tego, że pewne innowacyjne rozwiązania można również zastosować w łazienkach. Nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż są one coraz bardziej dostępne i powszechnie spotykane. W łazienkach mówi się o technologiach w dwóch kryteriach. Pierwsze z nich to te, które podnoszą komfort życia, a drugie to te, które są nastawione na oszczędność i ekologię. Oto kilka praktycznych i innowacyjnych rozwiązań łazienkowych.

Wanna z hydromasażem

Coraz częściej łazienki przyjmują formę pokoju kąpielowego, który służyć ma głównie do relaksu. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć wanny z hydromasażem. Nie ma doskonalszego relaksu niż kąpiel w tego typu wannie. Jest zalecana zwłaszcza osobom, zmagającym się z różnymi problemami zdrowotnymi bądź tym, aktywnie uprawiającym sport. Znajdujące się w wannie dysze mają różne zastosowania medyczne. Potrafią ukoić miejsca bólowe, a także zregenerować ciało po wysiłku fizycznym.

Nowoczesne rozwiązania do łazienki

Zdalne nalewanie wody, ustawienie muzyki itp.

Po intensywnym dniu w pracy chyba nikt nie pogardzi kąpielą w gorącej wannie. Nie ma nic lepszego niż wejście do łazienki i zastanie pełnej wody wannę. Dzisiejsze aplikacje są w stanie zdalnie nalać wodę do wanny, a także włączyć określoną muzykę, ustawić odpowiednie oświetlenie czy nawet rozpylić ulubiony zapach.

Wielofunkcyjna kabina prysznicowa

Doskonałą alternatywą dla wanien z hydromasażem jest wielofunkcyjna kabina prysznicowa. Na rynku występują modele, które zapewniają kąpiele parowe, bicze wodne czy też różne programy do masażu wodą. W wielu z nich umieszczone są głośniki czy też ekrany, które po podłączeniu do naszych telefonów są w stanie odtworzyć muzykę, odebrać telefon czy też sprawdzić skrzynkę mailową.

Toaleta myjąca

Świetnym rozwiązaniem jest również toaleta z funkcją bidetu. Każdy wedle upodobań może zaprogramować deskę myjącą, ustawić odpowiedni kierunek i siłę strumienia, a także suszenie ciepłym powietrzem.

Nowoczesne meble

Współczesne łazienki wyglądają zupełnie inaczej niż te urządzane jeszcze kilka lat wcześniej. Dziś każda wyposażona jest w nowoczesne meble, które są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Wykonane z materiałów specjalnie dedykowanych do łazienek i miejsc narażonych na wyższe temperatury i wilgoć. W łazienkowych aranżacjach designerska jest często szafka pod umywalkę, która nadaje wnętrzu charakteru i odpowiedniego stylu.