Co znajdziesz w ofercie sklepu medycznego?
Zdrowie Joanna Brodniak - 22-12-2020

Co znajdziesz w ofercie sklepu medycznego?

Rehabilitacja to sugerowana metoda leczenia i profilaktyki dla osób z wieloma schorzeniami. Pozwala przygotować się do operacji lub szybciej wrócić do zdrowia po zabiegu albo kontuzji. Sprzęt do rehabilitacji skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych i po urazach. Dzięki niemu pacjenci mogą szybciej odzyskać niezależność i wrócić do normalnej aktywności. Sprawdź, jakie urządzenia znajdziesz w sklepie medycznym!

Chodziki

Środki ułatwiające poruszanie mogą zwiększyć niezależność, złagodzić ból i poprawić samoocenę. Każdy, kto ma problem z mobilnością, niezależnie od tego, czy wynika to z zapalenia stawów, czy niepełnosprawności, może skorzystać z takiego sprzętu. 

Chodziki pomagają zachować aktywność i mobilność. Zwiększają bezpieczeństwo podczas spacerów i wykonywania codziennych czynności. Chronią przed nadmiernym obciążeniem mięśni. Balkoniki i chodziki ułatwiają chodzenie, wstawanie i rehabilitację. Skierowane są osób starszych i niepełnosprawnych. Co ważne, można je dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Pozwalają pokonywać dłuższe dystanse bez odpoczynku.

Laski i kule

Jeśli doznałeś urazu kończyny dolnej, doświadczasz bólu stawów spowodowanego urazem lub chorobą albo masz problem z równowagą, wybierz laskę lub kule. Podtrzymują ciężar ciała i przenoszą obciążenie z nóg na górną część ciała. Profesjonalny sklep Medicus oferuje różnego rodzaju laski, w tym modele składane na czas transportu. Kule pod pachami i wersje podtrzymujące przedramiona poprawiają mobilność osób po urazach lub chorobami kończyn dolnych.

Sprzęt asekuracyjny

W sklepie medycznym znajdziesz m.in. wysokiej jakości sprzęt do asekuracji. Ułatwia osobom mającym problem z równowagą lub borykającym się z zaburzeniem motorycznym, wykonywanie codziennych czynności. Można go zamontować w domach, mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej. Oferta obejmuje maty antypoślizgowe pod prysznic, poręcze, ramy asekuracyjne, a także uchwyty wannowe, uchylne i przyssawkowe.

Co znajdziesz w ofercie sklepu medycznego?

Wózek inwalidzki

Wózki inwalidzkie zapewniają znacznie większą niezależność osobom, które nie mogą obciążać dolnej części ciała przez długi czas lub nie mogą chodzić. Możesz wybrać wózek ręczny lub transportowy. Oprócz tego w sklepie medycznym znajdziesz poduszki przeciwodleżynowe. Dostępne są w różnych kształtach i wymiarach. Mogą zawierać wkład żelowy, który zapewnia większy komfort. Proponowane poduszki chronią przed odleżynami i podrażnieniami skóry. 

Poduszki ortopedyczne

Nowoczesne poduszki ortopedyczne z pianki memory tworzy neutralną przestrzeń do odpoczynku dla głowy i szyi. Delikatnie dopasowują się do kształtów ciała. Dzięki temu zapewniają równomierne podparcie szyi i głowy, chroniąc przed sztywnością karku. Wysypiając się, zmniejszasz ryzyko cukrzycy, otyłości, nadciśnienia, chorób serca i przewlekłego zmęczenia. Poduszki ortopedyczne wykonane są z pianki poliuretanowej, co oznacza, że nie gromadzą się w niej roztocza. Zapewniają wspierającą, wygodną i spersonalizowaną powierzchnię do spania.

Elektrostymulator mięśni

Stymulacja elektryczna to świetny sposób na leczenie przewlekłego bólu, a także niedawnych urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Rozluźnia mięśnie, głęboko w nie wnikając. Skierowana jest do osób, które mają problem z mobilnością i elastycznością. Pobudza przepływ krwi, zwiększa siłę mięśni i poprawia samopoczucie. Łagodzi ból poprzez ciepło i lepsze krążenie.