Zwiedzanie Krakowa - co warto wiedzieć na ten temat?
Podróże Sławomir Zubek - 12-04-2022

Zwiedzanie Krakowa - co warto wiedzieć na ten temat?

Kraków to niezwykłe miasto, które warto poznać. To właśnie w tym mieście można odwiedzić wiele zabytków, które na przestrzeni lat odgrywały ważne role w historii naszego kraju. Z całą pewnością nie brakuje tu ciekawych miejsc, które dobrze jest umieścić na swojej liście obiektów godnych zobaczenia. Jak więc przygotować się do zwiedzania Krakowa? O jakich miejscach w szczególności warto pamiętać?

Zwiedzanie Krakowa – jak dobrze się do tego przygotować?

Wiele osób, które na cel swojej podróży wybiera miasto Kraków decyduje się na skorzystanie z usług licencjonowanego przewodnika. Kraków jest miastem o bardzo bogatej historii, znajduje się tu wiele zabytków, które są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale i na świecie, dlatego warto je poznać i dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Należy jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach planując pobyt w stolicy Małopolski turyści często korzystają także z możliwości, jakie daje im Internet i przygotowują sobie indywidualny plan zwiedzania Krakowa, który jest jak najlepiej dostosowany do ich potrzeb. Warto, bowiem podkreślić, że dobrze przygotowany plan zwiedzania Krakowa z całą pewnością ułatwi nam samodzielne poznawanie Krakowa i optymalne spędzenie czasu w tym jakże interesującym mieście. W Krakowie naprawdę nie brakuje fascynujących miejsce, które warto zobaczyć. Dobrze jest, więc wcześniej przygotować sobie listę obiektów, które chcielibyśmy zwiedzić. Stroną, którą z całą pewnością warto jest odwiedzić planując zwiedzanie Krakowa jest portal Kraków Travel. To właśnie tu odnajdziemy wiele praktycznych informacji o zabytkach Krakowa, ponadto dzięki tej stronie w prosty sposób stworzymy swój indywidualny plan pobytu w Krakowie. Dostępny na stronie przewodnik turysty to narzędzie, które bez wątpienie opłaca się znać planując podróż do tego niezwykłego miasta.

Zwiedzanie Krakowa - co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie zabytki warto uwzględnić w swoim planie zwiedzania Krakowa?

Do wizytówek miasta Kraków można zaliczyć przede wszystkim Rynek Główny i Wzgórze Wawelskie. To właśnie te miejsca są najczęściej odwiedzanymi punktami Krakowa, ponieważ nie brakuje w nich zabytków ukazujących bogatą historię tego miasta. Na Rynku Głównym, który wpisany jest na światową listę UNESCO znajduje się wiele rozpoznawalnych obiektów. Kościół Mariacki, Sukiennice czy Wieża Ratuszowa to ulubione zabytki wielu turystów. Nie mniej emocjonująca od zwiedzania Starego Miasta jest dla wielu osób wycieczka na Wawel. Słynne Wzgórze Wawelskie przyciąga wielu ludzi. Zamek Królewski i Katedra na Wawelu odgrywają ważną rolę w dziedzictwie kulturowym Krakowa i Polski. Atrakcyjna dla wielu osób jest także legenda o groźnym smoku, a to właśnie u stóp Wawelu znajduje się Smocza Jama z pomnikiem legendarnej bestii. Planując zwiedzanie Krakowa warto również uwzględnić odwiedzenie dzielnicy Kazimierz. To właśnie tu przez wieki zamieszkiwała ludność żydowska. Na ulicy Szerokiej do tej pory mieszczą się stare synagogi, które warto zobaczyć. Należy również dodać, że w Kazimierzu każdego roku odbywa się znany Festiwal Kultury Żydowskiej.