Wyszukiwanie obrazem w Google - co warto wiedzieć na ten temat?
Porady Joanna Brodniak - 17-05-2021

Wyszukiwanie obrazem w Google - co warto wiedzieć na ten temat?

Wyszukiwarka Google to narzędzie, z którego każdego dnia bardzo chętnie korzysta wiele osób na całym świecie. Interesujące nas zagadnienia możemy wyszukać w sposób tradycyjny poprzez wpisanie danej frazy w pole wyszukiwarki bądź korzystając z opcji wyszukiwania głosowego. Warto również dodać, że w 2001 roku firma Google udostępniła swoim użytkownikom ciekawe rozwiązanie, jakim jest wyszukiwanie obrazem. Na czym zatem polega ta opcja? Co warto o niej wiedzieć? Jak z niej skorzystać?

Na czym polega wyszukiwanie obrazem w Google?

Wyszukiwanie obrazem w Google to opcja, którą w dzisiejszych czasach naprawdę warto znać. Dlaczego? Ponieważ dzięki niej możemy odnaleźć zarówno podobne i powiązane obrazy jak i witryny, na których umieszczona jest konkretna interesująca nas fotografia. Dlatego też wyszukiwanie obrazem w Google to dobry sposób na kontrolowanie grafik, które umieszczamy w sieci. Można powiedzieć, że dzięki tej opcji firma Google stworzyła nam możliwość szybkiego i prostego sprawdzenia czy nasze prywatne fotografię nie są przypadkiem udostępniane bez naszej wiedzy i zgody na innych stronach internetowych. Wyszukiwanie obrazem w Google przydaje się zwłaszcza grafikom, fotografom czy też innym twórcom internetowym.

Wyszukiwanie obrazem w Google - co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie metody na wyszukiwanie obrazem w Google wyróżniamy?

Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zacząć korzystać z tej niezwykle przydatnej opcji to warto zapoznać się z najpopularniejszymi metodami na wyszukiwanie obrazem w Google. Należą do nich takie metody jak: metoda „przeciągnij i puść”, wyszukiwanie obrazem za pomocą jego adresu URL czy też dodanie zdjęcia do wyszukiwarki. Na czym one polegają? Metoda „przeciągnij i puść” jak sama nazwa wskazuje polega na przeciągnięciu interesującej nas fotografii w pole wyszukiwarki Google. Jest, więc to dość prosty sposób na wyszukanie obrazem w Google. Jeżeli zaś chodzi o wyszukanie obrazem za pomocą jego adresu URL to, aby tego dokonać musimy wejść na stronę images.google.com i wybrać ikonkę aparatu. Interesujący nas obraz musimy otworzyć w nowym oknie, skopiować jego adres URL, a następnie wkleić go do zakładki „Paste image URL” i kliknąć przycisk „search by image”. Dokładnie tę samą stronę musimy odwiedzić wtedy, gdy zdecydujemy się na wyszukiwanie obrazem poprzez dodanie zdjęcia do wyszukiwarki. Dzięki temu będziemy mogli, bowiem odnaleźć zdjęcie, które zapisane zostało na naszym komputerze. Jednak w tym przypadku musimy kliknąć zakładkę „Upload am image”, a kolejnym krokiem będzie już zaznaczenie opcji „Wybierz plik” i wybranie interesującej nas fotografii. Na koniec należy dodać, że istnieje jeszcze jedna metoda na wyszukiwanie obrazem w Google. Jest ona niezwykle prosta i bardzo szybka w wykonaniu. Niestety nie jest dostępna przy niektórych rodzajach przeglądarek. Mowa tu o metodzie szukania obrazu w Google za pomocą prawego przycisku myszy. Aby w ten sposób wyszukać interesującą nas fotografię należy prawym przyciskiem myszki kliknąć w dane zdjęcie, a następnie wybrać opcje „Szukaj obrazu w Google”.