5 powodów,  dla których warto nawiązać współpracę z pośrednikiem hipotecznym!
Porady Monika Majewska - 29-07-2020

5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z pośrednikiem hipotecznym!

Pośrednik kredytów hipotecznych sprawdzi i przeanalizuje oferty banków. Wesprze Cię podczas składania wniosku. Pomoże w wypełnieniu niezbędnych dokumentów i wyjaśni warunki zobowiązania przed podpisaniem umowy. Współpracując z pośrednikiem, możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. 

Elastyczne godziny spotkań

Pośrednik spotka się z Tobą w dogodnym dla Ciebie czasu i miejscu. Możesz się z nim umówić wieczorem lub w weekendy. To ogromna zaleta dla osób, które pracują od 8 do 16 lub 9-17, albo mają liczne zobowiązania. 

Spora oszczędność czasu

Pośrednik znajdzie dla Ciebie odpowiedni kredyt mieszkaniowy, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i sytuację finansową. Wesprze Cię na każdym etapie ubiegania się o kredyt. Zajmie się pracą papierkową, porównaniem ofert i złożeniem wniosku. Najczęściej korzysta z nowoczesnego systemu, dzięki któremu na bieżąco informuje Cię na bieżąco o całym procesie.  W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Możesz go poświęcić na znalezienie idealnej nieruchomości. 

Decydując się na współpracę z pośrednikiem hipotecznym, wypełniasz tylko jeden wniosek, zamiast uzupełniać formularze dla każdego kredytobiorcy. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu. Ponadto pośrednik porówna wszystkie oferty i wybierze najlepsze, w których masz największą szansę na kredyt. Przedstawi różnice w kosztach, z uwzględnieniem aktualnych stawek oprocentowania, miesięcznych rat i całkowitych kosztów.

5 powodów,  dla których warto nawiązać współpracę z pośrednikiem hipotecznym! 

Doświadczenie i porady eksperta

Pośrednik kredytowy przedstawi zalety i wady różnych opcji. Odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z kredytem. W ten sposób łatwiej znajdziesz odpowiednią ofertę. Używa oprogramowania, dzięki któremu ma dostęp do najświeższych informacji o kredytach. Pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę, biorąc pod uwagę Twoją sytuację i wymagania. 

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o kredyt hipoteczny i nie udaje Ci się to z różnych powodów, pozostawia to ślad w Twojej historii kredytowej. Określi też Twoją zdolność kredytową. Sprawdzi, w których bankach masz największą szansę na zaakceptowanie wniosku. 

5 powodów,  dla których warto nawiązać współpracę z pośrednikiem hipotecznym! 

Spersonalizowana usługa

Pośrednik kredytowy jest z natury elastyczny i kieruje się szeroko pojętym interesem klientów. Często dotyczy to również harmonogramów. Pracujesz w nietypowych godzinach? Chcesz się spotkać w kawiarni niedaleko szkoły Twojego dziecka? Najczęściej pośrednik zgodzi się na takie rozwiązanie. 

Wspomniany specjalista na bieżąco śledzi sytuację w branży. Każdego roku spełnia życzenia klientów o zakupie nieruchomości. W rezultacie zna tajniki kredytów mieszkaniowych. Wie, jak rozpoznać dobry kredyt. Może też dowiedzieć się więcej na temat konkretnej oferty. Ponadto potrafi negocjować warunki z bankiem. 

Pozna Cię, Twoją sytuację i cele, a następnie znajdzie odpowiedni kredyt. To jest coś, czego nie dostaniesz bezpośrednio w banku lub na jakiejś stronie internetowej. Dodatkowo może Ci wyjaśnić cały proces finansowania, sposoby identyfikowania trendów rynkowych. Bez względu na to, czy chcesz kupić dom, czy mieszkanie, warto skorzystać z pomocy eksperta.

Szukasz kredytu mieszkaniowego? Zajrzyj tutaj: https://sprawdzonydoradca.pl/wojewodztwo/14-warminsko-mazurskie