Kraków jest miastem, w którym znajduje się wiele prywatnych szkół z językiem angielskim. Ich oferta jest dostosowana do niemalże wszystkich uczniów, bez granic wiekowych. To także doskonałe rozwiązanie dla międzynarodowych uczniów np. pochodzących z Kanady, USA czy Wielkiej Brytanii. Rodzice mają do wyboru różne programy językowe, wpisujące się w kategorię angielski dla dzieci w krakowie, gdyż na rynku istnieje wiele różnych szkół nieco nowszych, jak i tych, którzy działalność swą prowadzą od niemal 30-stu lat.
Szkoła międzynarodowa versus dwujęzyczna
Poszukując w Googlach angielski dla dzieci w krakowie można natknąć się na ofertę szkół dwujęzycznych jak i szkół międzynarodowych. Ich uczniami są najczęściej dzieci pochodzące z różnych części świata, a niektórzy z nich to także polskie dzieci. W szkołach dwujęzycznych nauka jest prowadzona w dwóch językach zgodnie z polską podstawą programową, która jest uzupełniania elementami programów należących do innych krajów. Inaczej jest nieco w szkołach międzynarodowych. Tutaj edukacja odbywa się tylko i wyłącznie w języku obcym. Bywają w Krakowie placówki, w których cała szkoła jest międzynarodowa, a są i takie, w których jedynie poszczególne klasy są międzynarodowe. Jak można się domyślić w szkołach tych głównym językiem wykładowym jest angielski.
Angielski dla dzieci w Krakowie – cechy szkół
Współcześnie istnienie szkół prywatnych jest dość powszechne w większych miastach. Anglojęzyczne szkoły prowadzą nauczanie najczęściej na wszystkich poziomach – od przedszkola, przez szkołę podstawową, aż po szkołę średnią. Prowadzone są zgodnie z programem dyplomowym IB, kursami Advanced Placement czy egzaminem IGCSE. Ponadto występuje możliwość prowadzenia części zajęć również w języku polskim. Uczniowie tych szkół do wyboru mają wiele ponadprogramowych zajęć i kół zainteresowań. Przykładem mogą być tutaj zajęcia sportowe, muzyczne, informatyczne, plastyczne, teatralne czy inne.
Zwykle kadra tych szkół tworzona jest przez profesjonalistów, będących wykwalifikowanymi nauczycielami i specjalistami w różnych dziedzinach. W szkołach tych oprócz nauczycieli poszczególnych przedmiotów zatrudniani są psychologowie, pedagodzy, logopedzi czy pielęgniarki. Większość szkół anglojęzycznych usytuowanych jest w nowoczesnych budynkach, bardzo dobrze wyposażonych. W większości dla bezpieczeństwa uczniów montowane są kamery, a szkoła cały czas jest strzeżona. To, co jest szczególnie istotne, że szkoły anglojęzyczne nie tylko uczą, ale też i wychowują, gdyż każda z nich prezentuje swoje własne założenia i idee. Przykładają wagę do kształtowania nie tylko kompetencji, ale także do postaw prospołecznych i uniwersalnych wartości. Szkoły te są w stałym kontakcie z rodzicami i opiekunami uczniów, pracują z przeróżnymi instytucjami i organizacjami. Zależy im na dobrym przepływie informacji oraz budowaniu pozytywnych relacji między uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz administracją szkoły. Skupiają się na kształtowaniu obywateli świata, wyposażając ich w edukację na najwyższym poziomie.