Weekend w Krakowie
Podróże Kazimierz Kalinowski - 16-09-2022

Weekend w Krakowie

Wielowiekowa tradycja, niezwykła atmosfera i wiele wyjątkowych zabytków to powody, dla których chętnie spędza się czas w Krakowie. Po drodze do celu można zobaczyć inne ciekawe miejscowości, mające do zaoferowania równie dużo. Na dokładniejsze poznanie miasta powinno się przeznaczyć więcej czasu, ale często do dyspozycji pozostaje tylko weekend. Warto jak najlepiej zaplanować ten czas i zobaczyć możliwie najwięcej.

Rozplanowanie weekendu w Krakowie

Zakładając, że ma się tylko weekend w Krakowie trzeba liczyć się z dużą intensywnością planu. Warto uwzględniać najciekawsze propozycje do zwiedzania i odkryć dzięki temu różne odsłony Krakowa. Na stronach internetowych tamtejszych mueów można dostrzec pewną zależność - wyróżniają się dwa sezony: letni i zimowy. Pierwszy przypada na okres od kwietnia do października, a drugi trwa od listopada do marca. Z całą pewnością weekend w Krakowie ma wiele zalet, a plan zwiedzania miasta i jego okolic jest podstawą. W pierwszej kolejności poleca się przejście  Barbakanu, przez Drogę Królewską na Wawel. W usytuowanej tam kasie trzeba zakupić bilet, który upoważnia do zwiedzenia Dzwonu Zygmunta, Królewskich Grobowców i kaplic: Potockich, Świętokrzyskiej oraz Muzeum Katedralnego.

Weekend w Krakowie

Dwudniowa wycieczka po Krakowie

Trzymając się z góry określonego planu nie ma możliwości, aby pominąć któreś z najciekawszych miejsc. Powinno znaleźć się miejsce na zejście do Smoczej Jamy, odwiedziny Sukiennic, Wieży Ratuszowej i Kościoła Św. Wojciecha. Oczywiście nie może zabraknąć czasu na posiłek, warte polecenia są wyśmienite zapiekanki oraz dania obiadowe serwowane w restauracjach. Drugi dzień także zazwyczaj zapowiada się intensywnie. W okresie letnim turyści nie odmawiają sobie wycieczki do Muzeum Auschwitz, gdzie wiele ciekawostek przekazuje profesjonalny przewodnik, to miejsce, z którego każdy wraca głęboko poruszony. Po powrocie warto udać się do Wieliczki i zwiedzić kopalnię, najlepiej z przewdonikiem w języku polskim, dostępny jest również mówiący w języku angielskim.