Jak przezimować wrzosy w doniczkach?
Lifestyle Kinga Makoś - 17-08-2022

Jak przezimować wrzosy w doniczkach?

Temperatura na dworze je coraz niższa, co za tym idzie, przymrozki już niedługo zawitają na dobre. Zima to okres, kiedy niektóre z naszych roślin potrzebują ochrony. Jedna z nich to wrzos. Jak przezimować taką roślinę? 

Wrzosy - czy są odporne na mróz?

Te rośliny są dość odporne na mróz, ale w niewłaściwym miejscu i w trakcie bezśnieżnej i wietrznej zimy mogą przemarzać. Rośliny najlepiej będą zimować w gruncie. W doniczkach na tarasie raczej nie dadzą rady przetrwać zimy. Warto także pamiętać, że wiele doniczkowych wrzosów, które kupujemy w supermarketach to rośliny, które mają małe szanse przezimować w naszym klimacie. Często są to sadzonki z przyspieszonej uprawy oraz "zach

Jak przezimować wrzosy w doniczkach?

Jak przezimować wrzosy?

Nasze wrzosy wymagają ochrony szczególnie wiosną i zimą, przed zimnymi mroźnymi wiatrami. Wrzosy powinny zostać okryte zaraz po pierwszych przymrozkach . Do ochrony wrzosów mogą posłużyć nam gałęzie drzew iglastych, agrowłókniny czy też tkaniny cieniujące. Pod żadnym pozorem nie warto przykrywać naszych wrzosów słomą, folią, czy liśćmi, ponieważ to może doprowadzić do ich gnicia.