Dlaczego w Krakowie warto udać się do Pałacu Potockich?
Podróże Bartłomiej Juszczak - 02-08-2022

Dlaczego w Krakowie warto udać się do Pałacu Potockich?

W Krakowie nie brakuje popularnych miejsc, które dobrze jest zobaczyć. Miasto to znane jest z licznych światowej klasy zabytków, które naprawdę warto odwiedzić. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych części Krakowa jest bez wątpienia Rynek Główny. Warto zatem wiedzieć, że to właśnie tu mieści się budynek, który od niedawna tętni nowym życiem. Obecnie jest to bardzo ważna kulturalna wizytówka Krakowa, a mowa tu o Pałacu Potockich.

Krakowski pałac kultury – co to za miejsce?

Pałac Potockich nazywany krakowskim pałacem kultury, to niesamowite i niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa. Szczegółowe informacje na temat tego obiektu odnajdziemy na stronie internetowej palacpotockich.krakow.pl. Warto wiedzieć, że jest to przestrzeń, w której swoją działalność kulturalną prowadzi kilka różnych podmiotów. Króluje tu przede wszystkim literatura, jednak nie brakuje tu również muzyki oraz sztuk wizualnych. Tutaj coś idealnego dla siebie odnajdą różne grupy odbiorców. Bogactwo i różnorodność kultury Krakowa sprawiają, że miasto to jest chętnie odwiedzane przez miliony turystów. Reprezentacyjna budowla na Rynku Głównym, która niegdyś była mieszkaniem wielu bogatych rodzin, a następnie siedzibą instytutu Goethego, dziś jest miejscem, w którym każda zainteresowana osoba może obcować z kulturą. Takie miejsca jak to są naprawdę ważne. Można wręcz powiedzieć, że są one swego rodzaju bramami do kultury. Kontakt ze sztuką pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego jak najbardziej powinniśmy zadbać o to, aby w naszym codziennym życiu nie zabrakło okazji do uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

Dlaczego w Krakowie warto udać się do Pałacu Potockich?

Pałac Potockich – co ciekawego dzieje się obecnie pod adresem Rynek Główny 20?

Pałac Potockich to miejsce o bardzo bogatej ofercie kulturalnej. To właśnie w Pałacu Potockich można posłuchać muzyki klasycznej czy jazzu, tutaj można również wziąć udział w ciekawych spotkaniach festiwalowych, debatach, premierach wydawniczych czy warsztatach literackich, a także podziwiać działalność wystawienniczą Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Wielu czy to mieszkańców Krakowa, czy też turystów chętnie zagląda do księgarni MOCAK Bookstore BUNKIER, która mieści się na parterze pałacu. Dużą popularnością cieszy się także wystawa zatytułowana „Szuflada Szymborskiej”.  Warto również dodać, że z Pałacem Potockich związane jest także Krakowskie Buro Festiwalowe, które to jest jednym ze współgospodarzy tego miejsca. To właśnie KBF we współpracy z Kinem Pod Baranami prezentuje w Pałacu Potockich cykl wyjątkowych pokazów filmowych, które dotyczą literatury oraz Krakowa. W Budynku tym odbywają się ponadto takie spotkania cykliczne jak: „Literackie chwile”, „(Po)wolna sobota” czy „Przykładowo rzecz ujmując”. Zaś dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z pisaniem, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się weekendowe warsztaty ze znanymi pisarzami. W intensywnym kursie kreatywnego pisania „Szkoła Pisania KMLU” można skorzystać z naprawdę wielu cennych porad ekspertów.