Kompresor śrubowy - gdzie warto go serwisować?
Porady Jan Kuciński - 31-05-2020

Kompresor śrubowy - gdzie warto go serwisować?

Sprężone powietrze to zaraz po elektryczności, gazie ziemnym i wodzie najczęściej wykorzystywane medium. Sprężone powietrze uzyskiwane za pomocą kompresorów jest bezpieczne, czyste i łatwe do wykorzystania. Dlatego też, kompresory są wręcz niezbędnymi urządzeniami w wielu dziedzinach przemysłu. Istnieją różne rodzaje kompresorów. Najczęściej spotykanymi są zwłaszcza kompresory wyporowe, wśród nich na szczególna uwagę zasługują sprężarki śrubowe.

Kompresor śrubowy, – co to takiego jest i jakie są jego główne zalety?

Kompresor śrubowy to typ sprężarki, którego rolą jest podawanie sprężonego powietrz do instalacji. Tego rodzaju maszyny przeznaczone są do długotrwałej i nieprzerwanej pracy, wykorzystuje się je w różnych dziedzinach przemysłu. W zależności od rodzaju sprężarki śrubowej można zastosować ją miedzy innymi w przemyśle ciężkim, metalurgicznym, energetyce, farmacji czy medycynie. Wyróżniamy dwa podstawowe typy kompresorów śrubowych, są to kompresory olejowe i kompresory bezolejowe. Różnią się one miedzy sobą przede wszystkim sposobem pozyskiwania sprężonego powietrza. Warto zaznaczyć jednak, że niezależnie od rodzaju, kompresory śrubowe cieszą się dużą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ są to urządzenia, które cechuje duża niezawodność oraz niskie koszty serwisowania. Ogromną zaletą kompresorów śrubowych jest także to, że sprężarki te nie potrzebują przerw w pracy i w porównaniu do sprężarek tłokowych mają dużo większą wydajność i mogą zapewnić ciągłość produkcji.

Kompresor śrubowy - gdzie warto go serwisować?

Serwis kompresorów śrubowych, – na jaką firmę świadczącą tego typu usługi warto się zdecydować?

Jeżeli jesteśmy posiadaczami sprężarki śrubowej musimy zadbać o to, aby wybrać firmę, która w fachowy sposób zajmie się jej serwisem. Na rynku istnieją róże firmy oferujące serwis kompresorów śrubowych, – jak zatem wybrać tę najlepszą? Warto przede wszystkim postawić na firmę, która posiada profesjonalny zespół i wieloletnie doświadczenie. Przedsiębiorstwem godnym polecenia jest zwłaszcza firma Kompresortechnika. Co ważne przedsiębiorstwo to świadczy swoje usługi na terenie całej Polski. Serwis kompresorów jest tu wykonywany na naprawdę wysokim poziomie. Warto zaznaczyć, że w swojej ofercie firma ta posiada zarówno przeglądy okresowe, szczegółową ocenę stanu technicznego, jak i naprawy kompresorów śrubowych, a także osuszaczy. Przedsiębiorstwo to zajmuje się również adaptacją sprężarek do odzysku ciepła oraz instalacja sprężonego powietrza. Kompresortechnika obsługuje urządzenia, które produkowane są przez takie firmy jak: Kaeser Kompressoren, Renner, Donaldson, Atlas Copco, Beko Technologies czy Hankinson. Szybki czas realizacji usług, wysoka skuteczność napraw, specjalistycznie wyposażone warsztaty (zarówno te mobilne, jak i stacjonarny), możliwość skorzystania z maszyn zastępczych wszystkie te elementy składają się na to, że naprawdę wiele osób wysoko ocenia działalność firmy Kompresortechnika i chętnie korzysta ze świadczonych przez nią usług.

Materiał przygotowany z Kompresortechnika –serwis kompresorów.